Somaruna suunab inimest läbi kehatöö, laagrite ja mentorluse enda tõde kuulama ja ja selle järgi tegutsema. Vabana limiteerivatest uskumustest ja harjumustest ning nautima enda autentset eluteed ning loomingut.

”Soma” tähendab kreeka keeles keha. Keha on  imeline instrument, läbi mille saame elu kogeda ja luua. Keha on tark ja suunab meid õigetes suundades, on vaja õppida tema tarkusi kuulama.

”Runa” tähendab tugevust või kuud – see toob välja julguse ja tugevuse kõndida enda rajal. Tugevus kuulata enda keha ja vaimu ning selle järgi liikuda.

Olen väikesest peale olnud ettevõtlik. Kasvasin üles väikelinnas suurelapselise pere esimese lapsena. Juba 12-aastaselt lõin enda pisikesi ärisid ning mul oli tung alati midagi meisterdada või luua.

16-aastaselt alustasin ettevõtlusega, 18-aastaselt registreerisin esimese ettevõtte ning koheselt oli mul esmalt esimene pisikene salongike Paides, seejärel Tallinnas. Armastasin väga enda tööd ning eriti just naistega suhtlemist.

Olen terve elu käinud enda rajal, kuulanud enda sisetunnet ning tegutsenud vaatamata sellele mida teised sellest arvasid. 

 

Miks laagrid ja reisid? Laagrid, reisid ja koosolemised toovad kokku sarnaste vaadete ja huvidega inimesed. Need on turvalised ruumid, kus inimesed saavad astuda välja igapäeva rutiinist, ühenduda enda, looduse ja teistega. Tuletada endale meelde elu lihtsuse võlu ja seda täielikus kohaolus nautida. Somaruna laagrid ja reisid muutuvad ajas, täpselt nagu muutun mina – Mona. Annan edasi seda, mida mul anda on, minuni jõuavad inimesed, kes tunnevad, et neil on just seda hetkel vaja. Mina loon toetava ruumi, kus saad lihtsalt olla, kogeda ja endaga (taas) kohtuda.

Miks kehatöö? Somaatiline kehatöö praktika ”Body De-Armouring” on holistiline kehatöö vorm, mis aitab vabaneda kehasse salvestunud allasurutud tunnetel, nagu näiteks viha, kurbus, häbi, et saaksid kogeda edasiliikumist valdkondades, kus see on seiskunud. Kogunenud emotsioonid võivad põhjustada ebakõlasid kehas (näiteks kroonilised pinged, kõhuprobleemid ja ärevus), suhetes, seksulaasuses ja üldises loomingus. Olen läbinud ”Body De-Armouring” õppe kahekordselt 2022 ja 2023 aastal Saksamaal enda õpetaja Sunny Ju juures ning Chi Nei Tsang kõhumassaži Krautmani Terviseakadeemias. Individuaalseansse pakun Pärnus ja Tallinnas kuni oktoober 2024 alguseni. Loe lisa siin.

Scroll to Top